Łódź. Zatrzymany przez CBA dyrektor w UMŁ odsunięty od pełnienia obowiązków

Zatrzymany w środę przez CBA dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Urzędzie Miasta Łodzi Grzegorz Nita został w trybie pilnym odsunięty od pełnienia obowiązków – poinformowała PAP Jolanta Baranowska z biura prasowego urzędu.

Jak dodano w komunikacie, urząd czeka na oficjalny komunikat prokuratury; po nim podjęte zostaną dalsze kroki ws. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

O przebiegu prowadzonych przez śledczych czynności ws. Nity i trzech innych zatrzymanych Prokuratura Regionalna w Łodzi na tym etapie nie udziela informacji. Na jej polecenie agenci z łódzkiej delegatury CBA doprowadzili dyrektora ZiM w UMŁ, który wcześniej pełnił funkcję dyr. Zarządu Dróg i Transportu w UMŁ oraz dwóch pracowników PGE Dystrybucja SA Oddział w Łodzi i przedsiębiorcę.

„Zatrzymania dotyczą wielowątkowego śledztwa i zostały zrealizowane na postanowienia prokuratury regionalnej w Łodzi. B. dyrektor i przedsiębiorca usłyszą tam zarzuty o charakterze korupcyjnym, a dwóch pracowników PGE Dystrybucja – zarzuty oszustwa” – powiedział PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Nie chciał precyzować, jakich czynów mieli się dopuścić zatrzymani ani jaką szkodę majątkową wyrządzili.

Nita obecnie pełni funkcję dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Łodzi, która zajmuje się prowadzeniem miejskich inwestycji, koordynuje najważniejsze inwestycje liniowe oraz kubaturowe. Wcześniej – od kwietnia 2012 r. do 1 lipca 2016 r. – był dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu UMŁ, m.in. odpowiadającym za stan dróg w mieście oraz nadzorującym ich budowę.

W przeszłości był również wicedyrektorem w łódzkim oddziale Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Odpowiadał m.in. za budowę nowego dworca Łódź Fabryczna oraz przebudowę stacji Łódź Żabieniec.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl