fot. PAP/Rafał Guz

Prezydent A. Duda do J. Gowina: Z przyjemnością z panem porozmawiam, ale najpierw muszę zobaczyć, kogo do siebie zaproszę. Dzisiaj tak do końca tego nie wiem

Prezydent Andrzej Duda wręczył dymisję Jarosławowi Gowinowi. Podkreślał, że ma nadzieję, iż były wicepremier nie będzie częścią totalnej opozycji.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzje o dymisji wicepremiera Jarosława Gowina. Powodem złożenia wniosku było m.in. spowolnienie tempa działań nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie i krytyka tego programu.

W sobotę Jarosław Gowin odebrał dymisję w pałacu prezydenckim.

– To jest smutny dla mnie czas z panem związany. Poczynając od decyzji politycznych, które zapadły aż do decyzji formalnych, które wieńczą się poprzez wręczenie panu tego dokumentu – wskazał Andrzej Duda, prezydent RP.

Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że przez ostatnie sześć lat pracował z Jarosławem Gowinem nad ważnymi dla Polaków projektami. Bardzo wiele z nich zostało zrealizowanych.

– One działają. Na co dzień pomagają ludziom. Ludzie mówią wreszcie, że prowadzona jest w Polsce polityka zgodna z konstytucją, gdzie konstytucja mówi, że pod szczególną opieką polskiego państwa jest rodzina. Prowadzona jest taka polityka, która pokazuje, że można w sposób równy rozwijać kraj – akcentował Andrzej Duda.

Jak mówił prezydent RP były to dla Polski dobre lata.

– Współuczestniczył pan w tym procesie za co chce dzisiaj ogromnie podziękować – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent nie ukrywał zdziwienia decyzją podjętą przez ugrupowanie Jarosława Gowina.

– Nie umiem sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy stoi przede mną i odbiera swoją dymisję człowiek, który nadal chce realizować ten dobry program dla Polski, który nadal chce, żeby tak Polska się rozwijała, żeby ta linia została utrzymana? Czy stoi przed mną ktoś, kto postanowił zmienić front i pójść dalej w polityce z kimś innym? Jest to dla mnie bardzo przykra sytuacja. Będę czekał. Bo dla mnie ważne jest to, żeby obóz był cały. Wierzę w to, że ten obóz jest w stanie wprowadzić dobre zmiany w Polsce – wskazywał prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślał, że Jarosław Gowin nie szukał tym razem możliwości, aby prezydent oddziaływał, by zmienić sytuację.

– Dziękuję za przybycie po obiór tego dokumentu, ale powiem tak: Z przyjemnością z panem porozmawiam, ale najpierw muszę zobaczyć kogo do siebie zaproszę. Dzisiaj tak do końca tego nie wiem – wyznał prezydent RP.

– Mam nadzieję, że spotkamy się za kilka tygodni z uśmiechem i będziemy mogli usiąść przy stoliku – spokojnie porozmawiać o polityce, o Polsce, że nie będzie pan częścią totalnej opozycji, tylko będzie pan realizował to, co rzeczywiście dla Polski dobre – podkreślił Andrzej Duda.

Po dymisji Porozumienie opuściło Zjednoczona Prawicę. Jarosław Gowin założył swoje koło poselskie. Jak na razie nie wiadomo czy podejmie formalną współpracę z totalną opozycją.

W środę  Porozumienie wspólnie z KO, Lewicą i PSL-em zagłosował przeciw ustawie o radiofonii i telewizji.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl