fot. Prezydent.pl

Prezydent A. Duda do uczestników Potato Poland: Produkcja ziemniaków – ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego

Produkcja ziemniaków jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków – napisał w liście do uczestników i organizatorów targów oraz konferencji Potato Poland 2020 – XXVII Krajowych Dni Ziemniaka prezydent Andrzej Duda.

Potato Poland – Krajowe Dni Ziemniaka, to coroczne spotkanie osób związanych z branżą ziemniaka. W tym roku impreza odbywa się w dniach 21-23 sierpnia w Lubkowie w woj. dolnośląskim.

Podczas inauguracji szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska odczytała list od głowy państwa. Jego treść zamieszczono w sobotę na stronie Kancelarii.

„Produkcja ziemniaków, ze względu na miejsce, jakie zajmują one w strukturze spożycia żywności w Polsce, jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków. Krajowe Dni Ziemniaka są okazją, by podkreślić ważną rolę, jaką w zapewnieniu tego bezpieczeństwa odgrywają polscy rolnicy” – napisał Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że polska żywność jest wysoko ceniona w kraju i za granicą.

„Jest to przede wszystkim zasługa polskich producentów, ale także wszystkich, którzy opracowują nowe metody uprawy i wspierają wdrażanie w rolnictwie nowych technologii” – wskazał prezydent.

Zapewnił też o swojej przychylności i wsparciu dla wszelkich działań służących polskiemu rolnictwu.

„Bardzo liczę na dalszą współpracę w tym zakresie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także z organizacjami rolniczymi i producentami żywności. Cieszę się, że jako Prezydent Rzeczypospolitej mogłem podpisać szereg ustaw, dzięki którym droga z pola na stół znacząco się skróciła” – podkreślił szef państwa polskiego.

Głównym organizatorem Potato Poland – Krajowe Dni Ziemniaka jest Polska Federacja Ziemniaka, a współorganizatorami: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin PIB BONIN.

Jak podano na stronie wydarzenia, jest to jedna z najważniejszych specjalistycznych imprez FOOD&AGRO w kraju i Europie.

PAP

drukuj