fot. wsksim.edu.pl

Warsztaty medialne, muzyczne i informatyczne w WSKSiM. Wakacyjna oferta toruńskiej uczelni

Trwają wakacyjne warsztaty w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. To kolejny dzień nauki i zdobywania nowych doświadczeń ze świata muzyki, mediów i informatyki.

Tegoroczne warsztaty odbywają się w trakcie epidemii. Uczestnicy muszą być ostrożni.

– Zachowujemy wszelką ostrożność, odległości, noszenie maseczek, płyny dezynfekujące. To wszystko jest przestrzegane w naszej uczelni – zapewniła dr Maria Laska, rektor WSKSiM.

To jednak nie przeszkadza wcale w pełni korzystać z tych możliwości, jakie dają warsztaty. [czytaj więcej]

– Ci młodzi ludzie przyjechali z całej Polski. To są pasjonaci muzyki i piękna – ocenił Zbigniew Małkowicz, członek zespołu LUMEN.

Jako pierwsza do Torunia przybyła grupa muzyczna. Zajęcia rozpoczęła już w czwartkowe popołudnie. Każdy odnalazł swoje miejsce.

– Jest grupa od śpiewania, jest grupa smyczkowa oraz grupa instrumentów dętych – poinformowała Kornelia Mienik, wychowawca na warsztatach w WSKSiM.

Zwieńczeniem warsztatów muzycznych będzie koncert uwielbienia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Modlitewne wydarzenie odbędzie się dzisiaj o godzinie 21.00.

Jednak warsztaty angażują nie tylko muzyków.

– Na tych warsztatach bardzo dużo dowiadujemy się też o tym, jak działa telewizja czy radio oraz jak media mogą nami manipulować – powiedziała Magdalena, uczestniczka warsztatów. 

Podczas zajęć każdy znajdzie coś dla siebie. 

– Prowadzimy warsztaty typowo dziennikarskie, czyli telewizyjne i radiowe; warsztaty informatyczne, bardzo ciekawe, które realizują studenci ostatniego roku informatyki. Są też warsztaty taneczne, warsztaty aktorskie i nowość – mamy też warsztaty medyczne – wskazała rektor WSKSiM.

Warsztaty to nie tylko zajęcia.

– Warsztaty to też okazja do zapoznania się z naszą uczelnią, poznania studentów, porozmawiania z nimi – podkreśliła Ada Kostrubiec, opiekun na warsztatach.

Wielu uczestników rozpocznie od października studia na toruńskiej uczelni. W tym roku Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej otwiera nowy kierunek – pielęgniarstwo.

– To są studia pierwszego stopnia, o profilu praktycznym, czyli takie, które przygotowują nie tylko pod kątem teoretycznym, medycznym, nauk o zdrowiu, ale też praktycznie do pełnienia tego zawodu – wyjaśniła dr Dorota Żuchowska – dziekan WSKSiM.

W ofercie są także nowe specjalności – podkreśla dziekan uczelni. To m.in. dziennikarstwo kulturowe i dziennikarstwo śledcze. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie uczelni. [tutaj]

TV Trwam News

drukuj