Prezydent A. Duda z roboczą wizytą w Sztabie Generalnym WP – m.in. o strukturze dowódczej

Prezydent Andrzej Duda, w towarzystwie ministra obrony Mariusza Błaszczaka, złożył kilkugodzinną roboczą wizytę w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego – poinformował PAP szef BBN Paweł Soloch. Wśród tematów były zmiany w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi.

„Jak już wiadomo, chcemy przywrócenia dowódczej roli szefa Sztabu Generalnego. W tym kontekście prezydent zapoznał się z prowadzonymi w Sztabie pracami” – powiedział Paweł Soloch. Przypomniał, że nad konkretnymi propozycjami cały czas pracuje wspólny zespół złożony z przedstawicieli MON i BBN.

„Jeżeli tempo prac zostanie utrzymane, w niedługim czasie przedstawimy pierwsze konkretne rozwiązania” – zapowiedział.

„Cały proces zmian chcemy rozłożyć na etapy, aby uniknąć ryzyka ewentualnego zakłócenia funkcjonowania sił zbrojnych. Rewolucyjne reformy nie służą armii” – zaznaczył.

Podkreślił, że „przeprowadzaniu zmian sprzyja bardzo dobra współpraca prezydenta z ministrem obrony oraz MON z BBN”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl