PAP/Adam Warżawa

Prezydent Andrzej Duda obserwował ćwiczenia ANAKONDA-23

Prezydent Andrzej Duda obserwował w sobotę działania wojsk w czasie ćwiczenia ANAKONDA-23 na poligonie w Ustce. Ćwiczenia organizowane są przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Prezydent spotkał się także z ćwiczącymi żołnierzami.

Dziękując służbom za ich działalność, prezydent podkreślił, że zapewnienie bezpieczeństwa to wspólne zadanie.

Mamy szczególną sytuację, że za granicą jest wojna, a u nas jest pokój. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa i to się dzieje. Chcę za to ogromnie podziękować wszystkim polskim żołnierzom, polskim służbom za to, że bezpieczeństwo jest nam zapewniane. To jest ogromnie ważne i wspólne zadanie nas wszystkich, które chciałbym, żebyśmy, tak jak do tej pory realizowali solidarnie razem, ponieważ realizujemy je skutecznie – podkreślił Andrzej Duda.

Organizowane co trzy lata manewry ANAKONDA to największe ćwiczenie Wojska Polskiego. Oprócz naszych żołnierzy biorą w nim udział też wojska sojusznicze i funkcjonariusze służb.

Ćwiczenie ANAKONDA-23 ma służyć integracji zdolności militarnych Sił Zbrojnych RP, wojsk sojuszniczych, partnerskich oraz układu pozamilitarnego w międzynarodowym środowisku operacyjnym.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl