M. Błaszczak: Prezydent Andrzej Duda ma mój głos

Prezydent Andrzej Duda ma mój głos, doceniam to, że jest aktywny i godnie reprezentuje Polskę za granicą, choć nie we wszystkim się z nim zgadzam – powiedział we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON był pytany w radiowych „Sygnałach dniach”, jak ocenia trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy oraz czy prezydent „w dalszym ciągu” ma jego głos.

„Tak, mój głos pan prezydent ma, nie we wszystkim zgadzam się z prezydentem Andrzejem Dudą, czego dowodem jest fakt, że niektóre z przedłożeń ustaw, które były przedstawiane przeze mnie, były przez prezydenta Dudę wetowane. Ale doceniam to, że pan prezydent jest aktywny, że prezydent Andrzej Duda godnie reprezentuje Polskę za granicą” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Podkreślił, że prezydent m.in. ma dobry kontakt z liderami państw NATO, z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Zaznaczył, że stacjonowanie w Polsce wojsk amerykańskich jest rezultatem szczytu NATO z 2016 r., którego gospodarzem był Andrzej Duda.

Mariusz Błaszczak przypomniał, że we wrześniu Andrzej Duda złoży wizytę w Waszyngtonie.

W poniedziałek minął trzeci rok prezydentury Andrzeja Dudy. Swą pięcioletnią kadencję Andrzej Duda rozpoczął 6 sierpnia 2015 r. od złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym.

Andrzej Duda w czasie trzech lat prezydentury odbył ponad 100 spotkań z głowami państw i rządów oraz ponad 330 wizyt krajowych – wyliczono w spocie przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl