fot.PAP/Jacek Turczyk

Prezydent: Nasza giełda czwartą w Europie. Tak działajmy!

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach z okazji 25 lat funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych. 12 kwietnia 1991 roku podpisano akt założycielski GPW.

Prezydent symbolicznie odsłonił nowy dzwon giełdowy w Sali Notowań. Podkreślił, że warszawska giełda jest jedną z największych instytucji tego typu w regionie.

– Nasza giełda jest czwartą giełdą w Europie. Jest absolutnym liderem w naszej części Europy. (…) Tak działajmy! Po to, żebyśmy my właśnie byli liderem gospodarki w tej części Europy i byli tym krajem, który jest wiodący. To bardzo poważne zadanie przed nami. Patrzmy na giełdę, patrzmy na to, jak ona się rozwija, wspierajmy giełdę w miarę swoich możliwości dobrymi regulacjami – choć trzeba pogratulować także Kodeksu Dobrych Praktyk, który został przez Giełdę przyjęty, a który mówi o ładzie korporacyjnym, o dobrym zarządzaniu – mówił prezydent.

Na GPW notowanych jest ponad 480 spółek. Łączna wartość obrotów akcjami wyniosła w marcu ponad 17 miliardów złotych. Warszawskim parkietem zarządza prof. Małgorzata Zaleska.

RIRM

drukuj