Plany prezydenta Andrzeja Dudy na 2016 rok

Prezydent Andrzej Duda jutro podczas noworocznego spotkania z korpusem dyplomatycznym przedstawi swoje plany działania na 2016 rok. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział, że aktywność szefa polskiego państwa będzie podzielona na dwie części.

Pierwsze półrocze prezydent poświęci w całości na budowanie konsensusu wokół decyzji, jakie mają zapaść na szczycie NATO w Warszawie. Następnie skupi uwagę na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i obchodach 1050 rocznicy Chrztu Polski.

– Pan Prezydent część aktywności politycznej skupi na budowaniu zgody w ramach Sojuszu i potencjału decyzyjnego, który ma się wypełnić na szczycie NATO w Warszawie. W tym celu prezydent Andrzej Duda chce odwiedzić wszystkie części Sojuszu, łączyć wszystkie wrażliwości, punkty widzenia, które dziś w Sojuszu w ramach NATO są obecne wokół tego, co ma być treścią decyzji szczytu warszawskiego – poinformował Krzysztof Szczerski.

Prezydent Andrzej Duda już za kilka dni uda się do Brukseli, gdzie będzie rozmawiał z m.in. z sekretarzem generalnym NATO i sztabem dowództwa sił zbrojnych NATO.

W pierwszym półroczu prezydent złoży także wizyty w USA, Niemczech i Włoszech. Ponadto uda się do Norwegii, Czech i na Węgry. Strona Polska oczekuje także wyznaczenia przez Francję daty szczytu Trójkąta Weimarskiego.

RIRM

drukuj