Prezydent Duda spotka się z prezydentem Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda 15 grudnia w Kijowie spotka się m.in. z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Minister powiedział, że będzie to ostatnia wizyta zagraniczna prezydenta w 2015 r.

Szczerski powiedział, że prezydent do Kijowa uda się już 14 grudnia, jednak oficjalne spotkania zaplanowano na 15 grudnia. Oprócz spotkań, m.in. z prezydentem Ukrainy, planowane jest także spotkanie z Polonią – powiedział minister Szczerski.

Pierwszą wizytę zagraniczną po objęciu urzędu prezydent Andrzej Duda złożył 23 sierpnia w Tallinie w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. W pierwszych miesiącach prezydentury odwiedził także Berlin, Paryż, Londyn i Watykan.

Z przywódcami państw prezydent Duda spotkał się także w Nowym Jorku podczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na Węgrzech wziął udział w spotkaniu szefów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4). W Bukareszcie był współorganizatorem spotkania przedstawicieli państw wschodniej flanki NATO.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl