fot. PAP/Radek Pietruszka

Pod koniec tygodnia spotkanie A. Dudy i M. Morawieckiego ws. prezydenckiego weta wobec zmian w administracji rządowej

W tym tygodniu dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy mają rozmawiać na temat weta prezydenta wobec zmian w administracji rządowej.

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o administracji rządowej z trzech powodów. Pierwszy z nich to zbyt szybkie procedowanie ustawy.

– Nie było odpowiedniego czasu, tak zwanego vacatio legis – wyjaśnia doradca prezydenta Paweł Sałek.

Druga kwestia, z którą nie zgadza się szef państwa polskiego to przeniesienie podsekretarzy stanu do korpusu cywilnego. To pomysł, który zdaniem premiera ma usprawnić działanie rządu.

Ta zmiana ma charakter w mniejszym stopniu personalny, a w większym strukturalny. Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji – twierdzi Mateusz Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda ma wątpliwości także wobec przeniesienia działu łowiectwa i leśnictwa z ministerstwa środowiska do resortu rolnictwa.

– Jest obawa, że jeśli leśnictwo będzie w dziale rolnictwa, to w tym momencie Lasy Państwowe mogłyby być traktowane jako obszar czysto gospodarczy, a ten obszar czysto gospodarczy w Polsce, który jest realizowany, jest jednym z elementów funkcjonowania ochrony przyrody i Lasów Państwowych – zwraca uwagę Paweł Sałek.

Podobne obawy mają sami leśnicy.

– Nie sposób prowadzić trwale zrównoważonego rozwoju bez kontaktu z tym wszystkim, czym zajmuje się ministerstwo środowiska, czyli przyrodą żywą i nieożywioną. Z ochroną przyrody, z ochroną klimatu, z ochroną gleby z wszystkimi aspektami ochroniarskimi – mówi przewodniczący Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Szałata.

Rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, zapowiedział, że dojdzie do spotkania prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jest zaplanowane kolejne spotkanie, m.in. na temat materii, która była zawarta w tej ustawie – informuje Błażej Spychalski.

Do spotkania dojdzie w drugiej połowie tego tygodnia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl