fot. flickr.com

Będzie spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem?

Korea Północna zgodziła się na udział w rozmowach międzykoreańskich na wysokim szczeblu. Podczas spotkania mają zostać omówione kwestie związane z przygotowaniem zbliżającego się szczytu przywódców obu państw.

Władze Korei Północnej zgodziły się na spotkanie z przedstawicielami Korei Południowej 29 marca w Panmundżomie, w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw. Koree chcą przygotować się na międzypaństwowy szczyt pod koniec kwietnia. Po szczycie przywódców państw koreańskich może dojść do spotkania prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej. Donald Trump zgodził się spotkać z Kim Dzong Unem do końca maja.

Kim poprosił Trumpa o spotkanie za pośrednictwem południowokoreańskiej delegacji, która była w Pjongjangu przed dwoma tygodniami, i przedstawił „zobowiązanie Korei Północnej do natychmiastowego zaprzestania prób balistycznych i jądrowych”. W ub. roku Korea Północna przeprowadziła szóstą i zarazem największą dotąd próbę ładunku nuklearnego oraz kilka prób rakiet balistycznych. Po wystrzeleniu międzykontynentalnej rakiety balistycznej reżim ogłosił, że jest w stanie dokonać ataku atomowego na całe kontynentalne terytorium USA.

TV Trwam News/RIRM

drukuj