Kim Dzong Un spotkał się z przywódcą Chin

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un po raz kolejny  udał  się do Chin.  Podczas spotkania z prezydentem Państwa Środka zapewnił, że jedynym powodem rozwijania broni jądrowej jest wrogi stosunek krajów Zachodu do Korei Północnej.

Informacja o wizycie komunistycznego dyktatora Korei w Chinach była utrzymywana przez chińskie media w tajemnicy. Na początku podawano jedynie informacje, że do miasta Dalian na północy Chin przyleciał ważny północnokoreański urzędnik. Dopiero we wtorek chińska agencja prasowa Xinhua oficjalnie  potwierdziła, że  prezydent Xi Jinping spotkał się w poniedziałek i wtorek z przywódcą Korei Północnej  Kim Dzong Unem.

Kim Dzong Un zapewnił prezydenta Chin, że jego reżim nie będzie potrzebował broni jądrowej, jeśli pozostałe strony zaprzestaną wrogiej polityki.

– Liczę, że poprzez dialog zbudowane zostanie wzajemne zaufanie z USA – powiedział północnokoreański przywódca dodając, że denuklearyzacja powinna przebiegać etapami.

To druga wizyta Kim Dzong Una w Chinach. Pierwsza miała miejsce pod koniec marca – wówczas Kim po raz pierwszy od objęcia urzędu udał się za granicę.

Chiny to sojusznik Korei Północnej. Mimo to w ostatnich miesiącach handel między oboma krajami znacząco spadał. Stało się tak po tym, gdy Chiny zaczęły egzekwować sankcje gospodarcze ONZ nałożone w odpowiedzi na domniemane koreańskie testy nuklearne. Kim Dzong Un ma się także spotkać z Donaldem Trumpem. W minionym tygodniu Prezydent USA poinformował, że ustalono już datę i miejsce jego historycznego spotkania z przywódcą Korei Północnej. Wszystkie szczegóły zostaną wkrótce ogłoszone – zapewnił Donald Trump.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl