W poniedziałek z rana powitają nas mgły

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, północna oraz północno-wschodnia będą pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie rozległy wyż z centrami nad Europą południową.

Pogodę w Polsce kształtował będzie wspomniany wyż, z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe lub bezchmurnie, tylko na Pomorzu umiarkowane. W godzinach porannych mgły ograniczające widzialność do 200 m. W rejonach mgieł zachmurzenie duże lub całkowite. Temperatura maksymalna od 19 st. na północnym wschodzie, około 21 st. w centrum do 24 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich około 19 st., na wybrzeżu od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe, na północy i wschodzie umiarkowane. Na zachodzie i południu kraju liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m. W rejonach mgieł zachmurzenie duże lub całkowite. Temperatura minimalna od 9 st. do 12 st., w rejonach podgórskich około 7 st., na wybrzeżu około 13 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl