Toruń w obronie życia

Marsz dla Życia i Rodziny po raz 6. przejdzie ulicami Torunia już w niedzielę. Przebiegał będzie pod hasłem: „Każde życie jest cudem!”. Organizatorami są m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej oraz Fundacja Nadzieja dla Rodzin.

O godz. 12.30 rozpocznie się Msza św. sprawowana w Bazylice Katedralnej pw. św. św. Janów. Eucharystii przewodniczył będzie ks. Andrzej Suski, bp diecezji toruńskiej. Będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Po Eucharystii marsz wyruszy, podobnie jak w latach ubiegłych, z Rynku Staromiejskiego. Przejdzie do Nowego Rynku, tam będzie przystanek, obejście Rynku i powrót na Stary Rynek.

W trakcie marszy śpiewane będą pieśni, które przygotuje i rozda grupa Promisja. Przewidziane są również niespodzianki dla dzieci.

Marsze dla Życia i Rodziny są publiczną demonstracją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. W tym roku podkreślona zostanie szczególnie kwestia ochrony życia nienarodzonych dzieci. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Spot promujący Marsz dla Życia i Rodziny 2016 [ZOBACZ]

RIRM

drukuj