Do toruńskiego sanktuarium zostały wprowadzone relikwie św. Andrzeja Boboli

Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Również dziś do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zostały wprowadzone relikwie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

50 dni od Paschy przeżywamy święto, które Żydzi nazywali Pięćdziesiątnicą – powiedział w homilii w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Jezus Chrystus przeszedł od Ojca za sprawą Ducha Świętego, otrzymuje ciało z Maryi Dziewicy, jest między nami, naucza nas, mówi o miłości Ojca ku nam, tej bezgranicznej miłości, mówi, jaki jest sens naszego życia i jaki cel naszego życia – mówił Dyrektor Radia Maryja.

Dziś, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do toruńskiego sanktuarium wprowadzone zostały relikwie św. Andrzeja Boboli. Patron Polski czuwa nad nami, chce nas wysłuchiwać – dodał redemptorysta.

– Ukazał się właśnie m.in. ks. prał. Józefowi Niżnikowi w Strachocinie i mówi: „Proście mnie, wyproszę te łaski, dam wam te łaski” – wskazał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Relikwie zostały przekazane przez sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie.

– My się radujemy, że tutaj, w naszej Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników, znajdować się będą te wyjątkowe relikwie. Św. Andrzej Bobola jest patronem Polski. Wiemy, że to jest jeden z najbardziej umęczonych męczenników w tamtych czasach. Został on bardzo okrutnie zamordowany. Wiemy też doskonale, że sam dawał znaki z tamtego świata, z nieba, że on jest tym, który chce pomagać naszej Ojczyźnie– powiedział kustosz toruńskiego sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyli także licznie zgromadzeni pielgrzymi.

Relikwie św. Andrzeja Boboli to już 27. relikwie, które znalazły się w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

TV Trwam News/RIRM

drukuj