fot. Monika Bilska

Modlitwa o trzeźwość narodu w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

Wierni i pielgrzymi w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przez cały sierpień będą się modlić o trzeźwość narodu. Ma to związek z trwającym w Kościele katolickim miesiącem abstynencji.

Problem z nadużywaniem alkoholu w społeczeństwie wpływa m.in. na rozpad małżeństw i rodzin, a św. Jan Paweł II jest właśnie patronem rodzin – przypomina kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR. Stąd, jak dodał, inicjatywa zanoszenia za wstawiennictwem m.in. tego świętego modlitw o trzeźwość narodu.

– Przez cały miesiąc chcemy codziennie o godz. 12.00 sprawować Mszę świętą w intencji abstynencji i trzeźwości naszego narodu. Pragniemy również modlić się o to na różańcu. Wierzymy, iż wyprosimy dla Polaków, że alkohol nie będzie czymś bardzo ważnym w ich życiu. Ufamy też, że Jan Paweł II będzie się wstawiał u Pana Boga za nami i naszymi rodzinami. Dlatego śpiewana będzie litania do Papieża Polaka z prośbą o jego wstawiennictwo. Dla nas ważna jest również księga trzeźwości, która będzie przez cały sierpień wystawiana na ołtarzu po Mszy św. o godzinie 12.00. Niech ten miesiąc będzie wyjątkowy – zaznaczył redemptorysta.

Kustosz sanktuarium podkreślił, że wpisanie się do księgi jest pięknym świadectwem osób żyjących w trzeźwości.

Szacuje się, że w Polsce nawet ok. miliona osób jest uzależnionych od alkoholu. Rocznie  z powodu różnych skutków nadużywania tej substancji umiera ok. 20 tys. Polaków. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj