fot. Katarzyna Cegielska

Uroczystości odpustowe w toruńskim Sanktuarium

W Toruniu w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trwają przygotowania do uroczystości odpustowych, które odbędą się w najbliższą sobotę.

We wtorek w toruńskiej świątyni sprawowana  była Msza św. w intencji diecezji toruńskiej. Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, biskup toruński. Wcześniej odbyła się nowenna do św. Jana Pawła II.

Przychodzimy do tej świątyni, by dziękować za dar świętego Papieża ale przede wszystkim, by uczyć się od niego świętego życia – powiedział w homilii ks. bp Andrzej Suski, biskup toruński.

– Sanktuarium to miejsce promieniujące świętością. Miejsce, które nie tylko uczy świętości, ale rozbudza również pragnienie świętego życia. Mówi się nie bez powodu, że słowa uczą, a przykłady pociągają. Najbardziej pociągają nas przykładni ludzie, tak jak Jan Paweł II. To właśnie oni są solą ziemi i światłością świata. Potrzebujemy ich przykładu, by nie utknąć na mieliźnie życiowej, by mieć odwagę wypłynąć na głębię. Mogli oni – możemy i my – bo świętość jest dla wszystkich – akcentował ks. bp Andrzej Suski.

Z kolei o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podkreślił wyjątkowość osoby św. Jana Pawła II.

– Jan Paweł II to dla mnie ktoś niesamowity, największy z rodu Polaków, niezwykle wielki papież. Jeśli chodzi o Radio Maryja, to zawsze przy nim stał. Mówił: <<Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie Radio, i że się nazywa Radio Maryja>>. On rozumiał to, czuł to wszystko i wspierał – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk.

W niedzielę, w sanktuarium sprawowana będzie Msza św., której przewodniczyć będzie metropolita lwowski, ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj