Zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi w Ekwadorze

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza niedziela będzie przeżywana jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze.       

Wsparcie dla poszkodowanych w kataklizmie będzie można wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane tego dnia do puszek.

W pomoc poszkodowanym włączyło się dzieło pomocy „Ad Gentes” oraz misjonarze i misjonarki posługujący w Ekwadorze.

Pomoc wciąż jest bardzo potrzebna, zwłaszcza w rejonach górskich – mówi ks. prałat dr Zbigniew Sobolewski, dyrektor dzieła pomocy „Ad Gentes”.

– W tej chwili mobilizujemy się. Jak wszyscy wiedzą, jest ogłoszona zbiórka przez Caritas Polska na pomoc Ekwadorczykom. Również my, dzieło pomocy „Ad Gentes”, dzieło misyjne Konferencji Episkopatu Polski przy komisji misyjnej, zbieramy informacje o tym, co jest najpotrzebniejsze, co jest najważniejsze w tym momencie. Będziemy starali się przekazywać te wszystkie środki, które zbieramy, naszym misjonarzom, bo oni są najbliżej tych ludzi, którzy tam cierpią, którzy sami sobie nie poradzą – zaznacza ks. prałat dr Zbigniew Sobolewski.

Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji w Ekwadorze można znaleźć na stronie www.adgentes.misje.pl

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl