Rolnicza i pracownicza „Solidarność” będą koordynowały protesty

NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy i NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” kierowana przez senatora PiS Jerzego Chróścikowskiego będą koordynować i współdziałać przy protestach związkowych – poinformował rzecznik NSZZ „S” Marek Lewandowski.

Lewandowski podał, że podczas poniedziałkowego spotkania liderzy obu związków powstałych na fali protestów w PRL w latach 80-tych, będą wspólnie przeprowadzali akcje protestacyjne.

Liderzy pracowniczej i rolniczej Solidarności zdecydowali, że będą koordynowali oraz wspólnie przeprowadzali swoje akcje. O ich terminach i miejscu będziemy informowali na bieżąco – poinformował Lewandowski.

Chróścikowski zapowiedział w poniedziałek, że podczas wtorkowego posiedzenia Rada Krajowa zdecyduje o dalszych działaniach w ramach protestów prowadzonych w związku ze złą sytuacją w rolnictwie.

Rolnicy podjęli akcję protestacyjną 3 lutego. Prowadzą ją w formie „protestu kroczącego” w poszczególnych regionach kraju. W razie braku reakcji zapowiadali decyzję o proteście krajowym.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl