Ekspert: resort rolnictwa wywiązuje się ze zobowiązań

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wywiązuje się ze zobowiązań, a jeśli pojawiają się problemy, kierownictwo resortu szybko wyciąga wnioski – ocenił dr Sławomir Niecko. Ekspert ds. rolnictwa odniósł się do podsumowania i zadań, o jakich wczoraj po spotkaniu z premier Beatą Szydło mówił minister Krzysztof Jurgiel.

Szef MRiRW wskazał, że podstawowy cel polityki rolnej państwa to stabilność ekonomiczna, ekologiczna i społeczna polskiej wsi. Kluczową kwestią dla ministerstwa są także prace nad Wspólną Polityką Rolną po 2020 r.

Kierunki działań resortu są słuszne, a polscy rolnicy mimo różnych trudności odnajdują się na rynkach rolnych – powiedział dr Sławomir Niecko.

– Polscy rolnicy radzą sobie bez względu na tę sytuację, która się dzieje na rynkach europejskich, mimo tego, że zostały jakby zamknięte rynki wschodnie. Nasi rolnicy produkują, nasza żywność, można powiedzieć, że jest nawet ekologiczna, czysta. Teraz otwiera się dla nas nowy szlak – otwiera się szlak jedwabny. (…) Kontenery, które wędrują do nas z towarami z Chin, mogłyby wracać nie puste, a zapełnione naszą żywnością. To szansa na rozwój tej naszej produkcji rolniczej – podkreślił ekspert.  

Priorytety resortu rolnictwa na 2017 rok są zawarte w ośmiu obszarach m.in. Wspólna Polityka Rolna i współpraca międzynarodowa. Minister Krzysztof Jurgiel wskazał, że w roku ubiegłym udało się udostępnić na eksport 27 rynków rolnych. Podpisano też porozumienie w sprawie sprzedaży jabłek do Chin.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl