fot. pixabay.com

Przelotne opady deszczu i burze

Jak podaje IMGW, Europa północna oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie klin Wyżu Azorskiego.

Polska będzie w jego zasięgu, ale w ciągu dnia nad zachód kraju nasunie się płytka zatoka związana z niżem znad Morza Północnego. Napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

We wtorek od Podlasia, przez Lubelszczyznę, po Podkarpacie i Małopolskę zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe wzrastające do dużego, po południu przelotne opady deszczu i burze, przemieszczające się z zachodu na wschód. W czasie burzy możliwy grad i suma opadu miejscami do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na krańcach północnych, około 25 st. w centrum, do 26 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo miejscami burze. Temperatura minimalna od 12 st. do 15 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni i wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, a nad ranem na wybrzeżu do dość silnego, w porywach do 65 km/h. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj