Nadciągają upały

W najbliższych dniach przez Polskę przejdzie kolejna fala upałów. Najwyższe temperatury przewidziane są w południowo-wschodniej części kraju.

Trzeci stopień ostrzeżenia wydany przez IMGW obowiązuje dla województw; lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, a drugiego stopnia dla: mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego.

Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informuje co należy robić, aby wysokie temperatury nie zagroziły naszemu bezpieczeństwu.

– Przede wszystkim nie należy wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby i  nie otwierać okien. Jeżeli zasłonimy to okno i nie będziemy wpuszczać świeżego powietrza, to w pomieszczeniu będzie chłodniej. Musimy pamiętać o tym, żeby nawadniać organizm – pić dużo niegazowanej wody. Jeżeli już musimy wyjść na zewnątrz, to zabezpieczmy się i posmarujmy ciało kremami z filtrem, załóżmy coś na głowę, załóżmy lekką odzież, by organizm mógł swobodnie oddawać ciepło – mówiła na antenie Radia Maryja Bożena Wysocka.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, by nie pozostawiać w zamkniętych samochodach dzieci i zwierząt, a także by pić co najmniej 1,5 l wody dziennie.

Temp. max. w południowo-wschodniej części kraju może wynieść nawet 36 stopni Celsjusza.

W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu jak przyspieszony oddech, gorączka, nudności, zawroty głowy lub dreszcze należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl