fot. Paweł Palembas

Deszczowo na wschodzie i w centrum Polski

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, rejon Morza Czarnego oraz południowa część Półwyspu Iberyjskiego będą w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze dominować będą układy wyżowe.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, pomiędzy niżami znad Morza Czarnego i Morza Norweskiego, na wschodzie zaznaczać się będzie rozmyta strefa frontu ciepłego. Nad Polską obecna będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek na zachodzie, północy i w centrum Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu, na Pogórzu Karpackim śniegu i deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. do 8 st., na wybrzeżu wschodnim 4 st., a na pogórzu około 3 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych, na północnym zachodzie kraju skręcający na południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie, północy i w centrum Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na Pogórzu Karpackim i w Karpatach śniegu. Na południu kraju lokalnie mgła zmniejszająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -2 st. do 0 st., na wschodzie od 0 st. do 2 st., w kotlinach górskich około -3 st. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj