USA: republikanin Rick Scott wygrał wybory do Senatu na Florydzie

Republikanin Rick Scott wygrał na Florydzie wybory do amerykańskiego Senatu. W niedzielę stanowa komisja wyborcza tego stanu ogłosiła wyniki ręcznego przeliczania głosów.

Po wyborach środka kadencji, które odbyły się 6 listopada, Floryda była jedynym stanem, w którym zarządzono ręczne przeliczenie głosów. Wynikało to z faktu, iż przewaga Scotta nad dotychczasowym reprezentantem stanu w Senacie Demokratą Billem Nelsonem wynosiła 0,15 proc. oddanych głosów.

Zgodnie z ustawodawstwem stanowym władze muszą zarządzić ręczne przeliczenie głosów jeśli różnica między zwycięzcą i pokonanym rywalem wynosi mniej niż 0,25 proc. oddanych głosów.

Ręczne przeliczenie głosów zarządzono po tym jak sędzia federalnego sądu okręgowego Mark Walker w Tallahassee polecił uwzględnienie głosów ok. 5 tys. osób, które przesłały swoje głosy pocztą, a które początkowo komisja wyborcza odrzuciła.

W wyborach do Kongresu z 6 listopada republikanie utrzymali przewagę w Senacie, stracili natomiast kontrolę nad Izbą Reprezentantów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl