fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: W nocy przelotne opady deszczu; na północy przymrozki, w górach śnieg

Nadchodzącej nocy właściwie w całym kraju będziemy mieli do czynienia z przelotnymi opadami deszczu; w Tatrach będzie padał śnieg, a na północy kraju wystąpią przymrozki – poinformował we wtorek PAP rzecznik i synoptyk IMGW-PIB, Grzegorz Walijewski.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nadchodzącej nocy do Polski wkroczy chłodniejsze powietrze. W całym kraju będziemy mieli do czynienia z przelotnymi opadami deszczu, na południu pojawi się śnieg, a na północy przymrozki.

„Nastąpi spadek temperatury do ok. -1 st. C, a przy gruncie nawet do -3 st. C. Spadki będą notowane w województwach pomorskim i zachodniopomorskim” – powiedział PAP synoptyk IMGW, Grzegorz Walijewski.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1384466093499195395

Dodał, że w związku z tym dla części województwa pomorskiego wydano już ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed przymrozkami.

Najcieplej będzie natomiast na południu i południowym-wschodzie kraju, tam ok. 5-6 st. C, w centrum ok. 4 st. C, a na Suwalszczyźnie 2 st. C.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1384535324005748740

Zdaniem synoptyków, nadchodząca noc to wstęp do pogody, z którą będziemy mieli do czynienia w kolejnych dniach, w których nastąpi ochłodzenie.

PAP

drukuj