fot. flickr.com

W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad Rosji, krańce zachodnie – pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się na skraju wyżu znad Rosji, od zachodu przechodząc pod wpływ zatoki niżowej związanej z niżem znad Skandynawii. Z południa napłynie ciepłe polarnomorskie powietrze. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadało.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie rano lokalnie mgła z widzialnością poniżej 500 m, na północnym zachodzie po południu możliwy deszcz. Temp. maks. od 4 do 6 st. na północy, od 10 do 11 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, z zachodu przemieszczające się ku centrum opady deszczu, na północnym wschodzie lokalnie mgły z widzialnością poniżej 500 m. Temp. min. od 2 do 5 st. na przeważającym obszarze, od 1 do 2 st. na północnym wschodzie. Wiatr na południowym zachodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie miejscami porywisty, z kierunków południowych.

W środę zachmurzenie duże, na wschodzie miejscami słabe opady deszczu, na pozostałym obszarze okresami deszcz, na południowym zachodzie opady do 15 mm. Temp. maks. od 4 do 6 st. na zachodzie i północy do 10 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na zachodnie.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, południowy. W środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 7 st. Wiatr słaby, południowy.

 

PAP/RIRM

drukuj