W całej Polsce ciepło i deszczowo

Jak informuje IMGW, niemal cała Europa wraz z Polską, będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, a Wielka Brytanie będzie w zasięgu niżu z frontami atmosferycznymi.

Do Polski z południa będzie napływała ciepła masa powietrza, jedynie na północy będzie nieco chłodniejsza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W piątek na zachodzie, północy i w centrum zachmurzenie duże i umiarkowane, przelotne opady deszczu, miejscami burze, prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem, prognozowana suma opadów w rejonach burz do 40 mm. Temperatura maksymalna: na krańcach północnych i w dolinach sudeckich od 18°C do 24°C, w województwach południowo-wschodnich od 29 st. do 32 st., na pozostałym obszarze od 24 st. do 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, na północnym wschodzie i wschodnim Pomorzu zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, przechodzące w małe i umiarkowane. Na wschodzie miejscami opady deszczu i burze, na pozostałym obszarze początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 13 st. na północy do 18 st. na południu. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni, na południowym wschodzie zmienny. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, w Sudetach burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. na północy do 30 st. na południu, w pasie dzielnic centralnych około 27 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni, miejscami zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj