W kraju zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zatoce związanej z niżem znad Bałtyku. Z zachodu na wschód przemieści się front okluzji, pod koniec dnia zaznaczy się wpływ klina wyżowego, front atmosferyczny odsunie się na wschód poza granice kraju. Nadal napływać będzie polarnomorska masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosło.

W piątek w kraju zachmurzenie duże, na zachodzie większe przejaśnienia, na północy i północnym wschodzie okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze okresami deszcz, na krańcach zachodnich zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temp. maks. od 2 st. na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach zachodnich umiarkowane i duże, na krańcach północno-wschodnich początkowo zachmurzenie duże i opady deszczu ze śniegiem, na wschodzie i północy miejscami silne zamglenia i mgły z widzialnością do 100 m. Temp. min. od 0 do 1 st. nad samym morzem, od 0 do -3 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, na wschodzie zachodni i południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i północy okresami deszcz. Temp. maks. od 4 st. na północnym wschodzie i na Wybrzeżu Gdańskim do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i porywisty, nad morzem dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na południowo-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, skręcający na zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, silne zamglenia i mgły. Temp. min. -2 st. Wiatr słaby, zachodni, skręcający na południowy. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl