Dziś zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, północna Europa będzie w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia w strefie frontów atmosferycznych, południowe rejony kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu znad Hiszpanii, Francji i Ukrainy. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad północnej Norwegii w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie wilgotna i nieco chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa.

W środę zachmurzenie duże. Miejscami opadu deszczu, wysoko w górach śniegu. Jedynie na południowym wschodzie i wschodzie Polski większe przejaśnienia i bez opadów. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie kraju, około 6 st. w centrum, do 8 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych, od zachodu kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni.

W nocy z środy na czwartek na południu, wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na Podhalu opady śniegu z deszczem, a w Karpatach i początkowo w Sudetach opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -1 do 3 st., jedynie nad morzem od 2 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, skręcający od zachodu kraju na zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane lub małe. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Jedynie na Podkarpaciu zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st., 5 st. na wschodzie kraju do 6 st., 7 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, południowo-zachodni. Jedynie na południowym wschodzie wiatr słaby, północno-zachodni lub zmienny. Nad morzem wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże, początkowo miejscami mgła. Po południu możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy pochmurno i okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czwartek początkowo zachmurzenie duże, po południu umiarkowane. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj