By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7413271

Nigeria: Bandyci porywają uczniów dla okupu

Duża grupa dzieci została porwana przez bandytów dla okupu ze szkoły koranicznej w północno-środkowej Nigerii – poinformowały w niedzielę AFP władze stanowe i mieszkańcy.

Wciąż nie znana jest do końca liczba uprowadzonych uczniów z islamskiej szkoły Salihu Tanko po tym, jak bandyci zaatakowali ich szkołę, która ma około 200 uczniów, poinformował rząd stanu Niger na swoim koncie na Twitterze

Porywacze uwolnili jedenaścioro dzieci, które były zbyt małe, by chodzić – poinformowały władze, potępiając to wydarzenie i wzrost liczby porwań dla okupu w środkowej i północnej części kraju.

W szkole Salihu Tanko Koranic było w czasie ataku około 200 dzieci, ale część z nich zdołała uciec, powiedział AFP jeden z urzędników, który chce pozostać anonimowy dla swojego bezpieczeństwa.

– Na początku wzięli ponad stu uczniów, ale potem zostawili tych, których uważali za zbyt małych, między 4 a 12 rokiem życia – mówił AFP, dodał, że nie ma dokładnych danych dotyczących liczby porwanych dzieci.

To nowe porwanie ma miejsce dzień po zwolnieniu po 40 dniach od porwania 14 uczniów w stanie Kaduna. Pięciu uczniów zostało wówczas straconych przez swoich oprawców, aby wywrzeć nacisk na rodziny i zmusić rząd do zapłacenia okupu.

Rodziny porwanych poinformowały lokalną prasę, że aby odzyskać swoje dzieci muszą zapłacić łącznie 180 milionów naira co daje 357 000 euro.

Jak informuje AFP, uzbrojone gangi, których członków w tym regionie powszechnie określa się mianem „bandytów”, terroryzują ludność w środkowo-zachodniej i północno-zachodniej Nigerii, plądrując wioski, kradnąc bydło i dokonują masowych porwań dla okupu.

Od kilku miesięcy bandyci organizują masowe porwania dzieci ze szkół, od grudnia 2020 r. porwano już 730 uczniów.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl