Nigeria: Państwa potwierdziły śmierć uprowadzonych obywateli

Wielka Brytania i Włochy potwierdziły w niedzielę, że siedem osób, które uprowadzono w lutym na północy Nigerii, zostało zabitych przez islamistów z grupy Ansaru. Śmierć swego obywatela potwierdziła też Grecja. Brak potwierdzenia ze strony Libanu. 

Islamiści z organizacji Ansaru – rozłamowej grupy radykalnej sekty Boko Haram – poinformowali w sobotę, że zabili siedem osób, które uprowadzili na północy kraju. Do zamieszczonego w internecie komunikatu dołączyli zdjęcie ofiar.

Zakładnicy zostali uprowadzeni w lutym z kwater libańskiej firmy budowlanej Setraco. Wiadomo, że byli wśród nich Brytyjczyk, Grek i Włoch. Informacje na temat pozostałych czterech porwanych są niepewne – według agencji Reutera i AP są to obywatele Libanu, AFP pisze o dwóch Libańczykach i dwóch Syryjczykach, a przedstawiciel lokalnych władz mówił o czworgu Libańczyków, w tym dwóch kobietach.

W północnej Nigerii, zamieszkanej w większości przez muzułmanów, napaści, zamachów i porwań dokonują w większości islamiści z radykalnej sekty Boko Haram, która chce utworzyć w całej Nigerii islamistyczne państwo.

RIRM

drukuj