5 ofiar ataku w Nigerii

Grupa uzbrojonych mężczyzn na wielbłądach dokonała w sobotę napadu na wieś Toumour w regionie Diffa – podała stacja radiowa Anfani. Zginęło 5 osób; są też liczni ranni. Wiele domów spalono. Sprawcami ataku byli prawdopodobnie bojownicy z grupy Boko Haram. 

Islamscy ekstremiści dokonywali dotychczas napadów w tym regionie, przybywając na miejsce samochodami bądź pieszo. Atak przeprowadzony przez bojowników na wielbłądach był zaskoczeniem dla mieszkańców regionu Diffa, w którym znalazło schronienie wielu uciekinierów z obszarów kontrolowanych przez Boko Haram. Bojownicy z tej organizacji ponawiają systematycznie swe ataki w regionie Diffa od lutego ub.r.

Bojownicy Boko Haram, której centrum bojowe znajduje się w przygranicznym regionie należącym do Nigerii, mordują zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, którym zarzucają nieprzestrzeganie prawa islamskiego (szariatu) w narzucanej przez nich radykalnej wersji.

Założona w 2002 roku organizacja Boko Haram początkowo stawiała sobie za cel walkę z zachodnią edukacją. Następnie rozpoczęła akcję zbrojną na rzecz przekształcenia Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe. W wyniku islamistycznej rebelii w tym jednym z najludniejszych krajów Afryki zginęło wiele tysięcy osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl