7 września pierwsze posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold

W najbliższą środę odbędzie się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold – poinformowała Kancelarii Sejmu. Komisja na zamkniętym posiedzeniu ma m.in. dyskutować nad tokiem prac, ustaleniem listy i harmonogramu przesłuchań.

Posłowie mają dyskutować nad wystąpieniem do organów państwowych o udostępnienie akt spraw, dokumentów i materiałów ws. sfery. Ustalona ma także być liczba stałych doradców komisji oraz propozycje ich kandydatur.

To pierwsze merytoryczne posiedzenie i będzie ważne z perspektywy przyszłych prac komisji – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Te pierwsze miesiące należy traktować jako rozruch w pracach tej komisji, a myślę, że faktycznych ustaleń będziemy mogli się spodziewać może za dwa lata, dlatego że chodzi tutaj o zbadanie wieloletnich postępowań ws. Amber Gold, które toczyły się w wielu różnych instytucjach. Będą to dziesiątki tysięcy stron dokumentów, różnego rodzaju akt, arkuszy i kalkulacji, a także zeznań świadków. Niewątpliwie ta sprawa i komisja ma bardzo ważne znaczenie z punktu widzenia interesów naszego państwa, bo pamiętajmy, że Amber Gold ogłosiła likwidację  ogołociła i ograbiła tysiące swoich klientów, nie wypłacając im ich środków finansowych, które wpłacili – wskazał Arkadiusz Mularczyk.

Komisja ma również zbadać i ocenić prawidłowość i legalność działań podejmowanych wobec Amber Gold przez ówczesny rząd. Zbadać ma też działania, jakie podejmowali w sprawie spółki instytucje państwowe, m.in. prezes UOKiK, ABW i CBA czy KNF.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. W  2012 r. Amber Gold ogłosiła likwidację, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl