Były prezes zarządu OLT Express Poland zeznaje przed komisją ws. Amber Gold

Sejmowa komisja ds. Amber Gold kontynuuje przesłuchania świadków związanych z tzw. wątkiem lotniczym w działalności tej spółki. Przed komisją zeznaje dziś były prezes zarządu OLT Express Poland Jacek Łyczba.

Świadek powiedział, że Marcin P. był osobą specyficzną, a rozmowa z nim była trudna. Po kilku spotkaniach i rozmowach telefonicznych jego kontakt z byłym współwłaścicielem Amber Gold ,,usztywnił się” i ograniczył do maili.

Jacek Łyczba przed komisją mówił też m.in. o niejasnych interesach Marcina P. i o tym, że dowiedział się o nich w 2011 r.

Ja albo któryś z pracowników znalazł informację o problemie związanym z multikasą Marcina P. Było to albo zaraz przed, albo zaraz po 2 listopada 2011 r. Przy pierwszym możliwym spotkaniu z Marcinem P. domagałem się wyjaśnień. Wyjaśnienia były dokładnie takie, jak w tym artykule, czyli mówił o błędach z młodości, za które zapłacił. Mówił też, że został wmanewrowany w jakieś sprawy związane z tą multikasą, natomiast spłacił swój dług, odbył karę i powiedział, że ten wyrok jest zamazany. Tyle mieliśmy informacji na temat przeszłości Marcina P. – powiedział Jacek Łyczba.

Po południu przed komisją stawi się jeszcze były członek zarządu OLT Express Poland Rafał Orłowski.

Głośno o sytuacji spółki Amber Gold zrobiło się w lipcu 2012 r., kiedy należące do niej linie lotnicze zaczęły mieć kłopoty finansowe. OLT Express upadły pod koniec lipca 2012 r. Niedługo potem bankructwo ogłosiła także spółka Amber Gold.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl