Rachunek Amber Gold

Amber Gold założy nowy rachunek bankowy. Od wtorku będzie wypłacać środki pieniężne klientom –  zapowiedział prezes spółki Marcin Plichta.

Nie chciał jednak powiedzieć, z usług jakiego banku, ani w jakim kraju firma będzie korzystać. Prezes nie potrafił również poinformować jaki majątek ma firma. Choć od ponad tygodnia spółka nie wypłaca pieniędzy prezes zapewnił też, że Amber Gold nie rozważa złożenia wniosku o upadłość.

„W chwili obecnej sytuacja wygląda w następujący sposób. Amber Gold nie ma rachunku bankowego i w dniu dzisiejszym ten rachunek zostanie założony. I od jutra powinniśmy operacyjnie zacząć wypłatę środków klientom. Jednak cała operacja wypłaty środków klientom może trwać nawet do trzech dni roboczych. I my musimy sobie radzić tak, że szukamy pomocy w zagranicznych krajach, w zagranicznych bankach, w Unii Europejskiej, by móc wypłacić klientom środki, które im się należą” – powiedział Marcin Plichta, prezes spółki.

KNF umieściła Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy spółka nie wykonuje czynności bankowych bez licencji.

„Firma działa praktycznie w Gdańsku, gdzie partia rządząca ma praktycznie całość władzy. Prezydentem Gdańska jest pan Adamowicz. W tej spółce, jak się dowiadujemy, pracował również syn premiera Donalda Tuska. Sytuacja więc tej firmy musiała być znana polskiemu premierowi czy polskich służbom specjalnym. Warto więc zapytać, czy – oprócz syna premiera Tuska – inni politycy i działacze czy rodziny polityków ugrupowania rządzącego nie współpracowali z firmą Amber Gold? Niewątpliwie najbardziej szkoda klientów, którzy dokonywali inwestycji w tej firmie” – powiedział Janusz Szewczak analityk gospodarczy, prawnik.
„Zobaczymy, jak rozwinie się ta sytuacja z firmą Amber Gold. Czy nie ma jakiś podejrzeń, że ludzie stojący na czele spółki to jedynie osoby firmujące tzw. Słupy, a za tym stoi ktoś znacznie potężniejszy. Być może chodzi o walkę konkurencyjną. Właściwie pokazuje to słabość polskich instytucji, które mają chronić polskiego klienta. Pokazuje też lobby prywatne, lobby biznesowe w Polsce – jak jesteśmy bezbronni jako obywatele wobec działań tego typu. Czekajmy na wyjaśnienia – bardzo pouczające i ciekawe” – dodaje Janusz Szewczak.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji – przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

 

Wypowiedź Marcina Plichty


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Janusza Szewczaka


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl