Nasilają się działania dżihadystów

Kolejna dziewczynka wysadziła się w powietrze. Do zdarzenia doszło na zatłoczonym rynku w mieście Potiskum, w północno wschodniej Nigerii. W samobójczym zamachu bombowym zginęły 4 osoby, a 46 zostało rannych. Dwa ostatnie zamachy to element dżihadu prowadzonego przez Boko Haram w Nigerii.

Dziewczynka w wieku około 10 lat dokonała samobójczego zamachu bombowego w północno wschodniej Nigerii. To już drugi taki zamach w przeciągu tygodnia. Ostatnie wydarzenia wzmogły obawy, że Boko Haram może zacząć wykorzystywać uprowadzone w ub. r. uczennice do dokonywania samobójczych zamachów.

W ostatnich miesiącach islamiści wykorzystywali już dziewczęta i młode kobiety do dokonywania takich ataków na placach targowych, stacjach autobusowych i innych ruchliwych miejscach publicznych. Jednak samobójczyni, która dokonała ostatniego zamachu wydawała się o wiele młodsza. Dotychczas nikt nie przyznał się do zamachu.

Tymczasem niebezpiecznie wzrasta liczba dżihadystów w Europie. Europol zna tożsamość trzech tysięcy islamistów, którzy przyłączyli się do bojowników walczących w Syrii lub Iraku. Większość z nich uległa skrajnej radykalizacji i po powrocie do Europy może dokonywać zamachów – przestrzegł szef Europolu.

Dżihadystów może być w rzeczywistości ponad 5 tys. Znaczna część europejskich bojowników pochodzi z problematycznych grup społecznych, organizacji przestępczych, rozbitych rodzin i biednych dzielnic.

To zazwyczaj młodzi mężczyźni, choć przybywa kobiet przyłączających się do walczącego w Syrii i Iraku ugrupowania Państwo Islamskie. Interpol na bieżąco zbiera informacje, które grupy rekrutują bojowników, kto za to płaci i kto zajmuje się przemytem chętnych do Syrii.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl