fot. pixabay.com

Nigeria: chrześcijanka ukamieniowana i spalona za rzekome obelgi wobec Mahometa

Debora Samuel Yakubu, studentka ekonomii, wyznania chrześcijańskiego w stanie Sokoto (w Nigerii) została ukamieniowana „za obrażanie Mahometa”. Dziewczyna rzekomych obelg wobec islamskiego proroka miała dopuścić się na czacie rówieśniczej grupy. Publiczne oskarżenie, którego dopuścił się jeden z jej kolegów, wywołało ogromne oburzenie wobec chrześcijanki.

Lokalne media w Nigerii podały, że ponad 200 studentów ukamieniowało chrześcijańską studentkę, a następnie podpaliło jej ciało. Śmierć Debory Samuel Yakubu została potwierdzona przez policję. Uczelnię w stanie Sokoto decyzją władz uczelni zamknięto.

Zbrodnię potępili zarówno chrześcijańscy, jak i muzułmańscy przywódcy religijni. Wydano apel do władz uczelni, by dokładnie zbadano sprawę w celu uniknięcia podobnych wydarzeń w przyszłości.

„Wzywam do wymierzenia sprawiedliwości za ten nieludzki czyn, który nie ma nic wspólnego z religią” – zaapelował ks. bp Matthew Hassan Kukah, ordynariusz diecezji Sokoto.

Całym zdarzeniem i bestialskim morderstwem poruszone jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie działające w Nigerii.

„Niemal każdego tygodnia dochodzi w Nigerii do porwań i zabójstw, ale ten bestialski czyn sprawił, że zabrakło mi słów” – powiedział Thomas Heine-Geldern z nigeryjskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia.

vaticannews.va/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl