Krwawy zamach bombowy w Nigerii

Co najmniej 51 osób zginęło w dwóch zamachach bombowych na targowisku w Maiduguri w północno-wschodniej Nigerii. Wśród ofiar są dzieci – poinformował w niedzielę Czerwony Krzyż.

Do eksplozji samochodów pułapek doszło w sobotę wieczorem. Z relacji pracownika Czerwonego Krzyża wynika, że wybuchy zniszczyły dużą część targowiska, powodując też pożary. Istnieje obawa, że wiele ciał jest nadal pod gruzami zawalonych budynków.
Wśród ofiar są ludzie oglądający pod gołym niebem transmisję meczu piłkarskiego. Na razie nie wiadomo ile osób odniosło w zamachu rany.
Nigeria dzieli się na chrześcijańskie południe i muzułmańską północ. Okolice Maiduguri uważa się za miejsce powstania islamskich bojówek, a w szczególności ugrupowania Boko Haram, które od 2009 roku prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie kraju lub przynajmniej jego części w radykalne państwo islamskie. Wraz z innymi organizacjami ekstremistycznymi i kryminalnymi Boko Haram stanowi główne zagrożenie dla wewnętrznej stabilności zasobnej w ropę Nigerii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl