Atak terrorystyczny w Nigerii

Ponad 60 osób zginęło, a 78 zostało rannych w dwóch samobójczych zamachach bombowych, do których doszło na północy Nigerii. Ataków dokonano na terenie obozu dla uchodźców uciekających przed działaniami dżihadystów z Boko Haram.

Do samobójczych ataków doszło we wtorek, jednak ze względu na awarię systemu telekomunikacyjnego wiadomość na ich temat nie została upubliczniona szybciej. Obóz, który był celem zamachu, znajduje się w odległości ok. 85 km od stolicy stanu Borno, miasta Maiduguri, które jest uznawane za centrum działalności dżihadystów z Boko Haram.

– Większość ofiar to kobiety i dzieci. Obecnie staramy się im pomóc. Niestety, nie ma tutaj dobrej komunikacji, więc zajęło nam to trochę czasu, ale dzięki Bogu udało nam się przewieźć co najmniej 78 rannych – mówi Ahmed Satomi, szef lokalnych służb medycznych.

Nigeryjskie źródła wojskowe relacjonują, że zamachy samobójcze przeprowadziły dwie kobiety. Po przedostaniu się do obozu zdetonowały materiały wybuchowe. Do tej pory nikt nie przyznał się do przeprowadzenia ataku. Jednak w tym regionie regularnie dochodzi do ataków ze strony Boko Haram.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj