Dalsze negocjacje związkowców z zarządem Kompanii Węglowej

Trwa kolejne spotkanie górniczych związkowców z zarządem Kompanii Węglowej ws.  wypłaty „czternastek”. Wczorajsze rozmowy nie zakończyły się porozumieniem w sprawie wypłat. Zarząd poinformował, że z powodu problemów finansowych chce wypłacić „czternastkę” w ratach.

Bogusław Hutek, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Kompanii Węglowej, powiedział, że po dzisiejszym spotkaniu spodziewa się konkretnych decyzji.

– Wczoraj padła ze strony zarządu propozycja dotycząca ,,czternastki”, padła propozycja ,,czternastki” również ze strony związków zawodowych.  Dzisiaj będziemy dyskutować, czy jesteśmy w stanie się gdzieś spotkać z tymi propozycjami. Termin jest krótki, a ludzie oczekują wypłaty czternastej pensji i chcą jasnych, czytelnych informacji. Nie jest winą związków zawodowych, że rozmowy na temat czternastej pensji nie rozpoczęły się z końcem listopada, choć zarząd wiedział, że nie ma środków na czternastą pensję wypłaconą w całości. Rozmowy te rozpoczęły się 26 stycznia, czyli jak zwykle związki i pracownicy zostali postawieni pod murem – mówi Bogusław Hutek, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Kompanii Węglowej.

Władze spółki wycofały się z wypowiedzenia porozumienia z lipca ubiegłego roku. Gwarantuje ono górnikom niezmienność zasad wynagradzania przez rok po przekazaniu 11 kopalń Kompanii Węglowej do nowej spółki. We wtorek związkowcy zorganizowali w kopalniach masówki, podczas których informowali o przebiegu rozmów z zarządem.

Kompania Węglowa to największy w Polsce producent węgla kamiennego. Zatrudnia ponad 34 tys. osób.

                                                                                                                                                         RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl