Nigeria: Ponad sto osób zginęło w wyniku zawalenia się kościoła

Ponad sto osób poniosło śmierć w wyniku zawalenia się kościoła w mieście Uyo w południowo-wschodniej Nigerii – podała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na jednego z mieszkańców. Portal BBC News informuje, że spod gruzów wyciągnięto co najmniej 60 zwłok.

Do katastrofy doszło w sobotę. Według jednego z mieszkańców dach świątyni zawalił się nagle wprost na modlących się wiernych w czasie uroczystości konsekracji biskupa. W kościele byli obecni m.in. przedstawiciele władz – informuje Reuters.

Według portalu BBC News katastrofę przeżył gubernator stanu Akwa Ibom – Udom Emmanuel.

Kościół był w budowie i spieszono się z jego dokończeniem na uroczystość konsekracji.

Emmanuel poinformował, że w sprawie katastrofy zostanie wszczęte dochodzenie, czy wszystkie standardy bezpieczeństwa zostały dopełnione.

W Nigerii stosunkowo często dochodzi do zawalenia budynków, głównie z powodu wykorzystywania materiałów niskiej jakości oraz naruszania przepisów budowlanych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl