MSZ: statek z 11 polskimi marynarzami przybił do nigeryjskiego portu

11 polskich marynarzy, znajdujących się na pokładzie statku „Szafir”, pod eskortą łodzi patrolowej nigeryjskiej marynarki wojennej dopłynęło bezpiecznie do portu w Onne; załoga spotkała się z polskim konsulem; działania na rzecz uwolnienia 5 uprowadzonych trwają – poinformowało MSZ.

Podczas spotkania z polskim konsulem członkowie załogi potwierdzili, że czują się dobrze.

W wydanym w poniedziałek komunikacie MSZ zapewnia, że – wraz z innymi resortami i służbami państwowymi – w dalszym ciągu prowadzi aktywne działania na rzecz uwolnienia porwanych i zapewnienia bezpieczeństwa załodze „Szafira”, a MSZ i ambasada RP w Abudży pozostają w stałym kontakcie z władzami nigeryjskimi, armatorem oraz rodzinami marynarzy.

W niedzielę MSZ poinformowało, że Polacy – kapitan, trzej oficerowie i marynarz – ze statku „Szafir” uprowadzeni w piątek u wybrzeży Nigerii skontaktowali się z rodzinami, informując je, że są cali i zdrowi.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podkreśla, że mając na uwadze bezpieczeństwo – życie i zdrowie marynarzy, nie przekazuje dodatkowych informacji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl