Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarnomorskie

Jak informuje IMGW, Europa południowa, południowo-wschodnia i częściowo centralna będzie pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Norweskim i Morzem Barentsa.

Polska znajdzie się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem znad Morza Norweskiego, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodniejsze powietrze polarnomorskie, tylko krańce południowo-wschodnie pozostaną w powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

W czwartek na północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, głównie na Wybrzeżu i Pomorzu, na południowym wschodzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, po południu od zachodu większe przejaśnienia i zanik opadów. Temp. maks. około 14 st. na krańcach północnych, od 15 do 18 st. na przeważającym obszarze, od 18 do 20 st. na południu Lubelszczyzny, wschodzie Małopolski i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo słabe opady deszczu, później mgły z widzialnością od 100 do 900 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego, mgły z widzialnością od 100 do 500 m. Temp. min. od 4 do 9 st. Wiatr słaby, zmienny, na zachodnim Wybrzeżu początkowo umiarkowany, południowo-zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo przelotne opady deszczu. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, nad ranem mgła. Temp. min. 8 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie umiarkowane, początkowo mgła. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj