fot. pixabay.com

W czwartek rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w czwartek w Europie północnej pogodę kształtować będą niże z ośrodkami w rejonie Skandynawii oraz Wysp Brytyjskich wraz ze związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych.

W Europie południowo-zachodniej zaznaczać się będzie wpływ niżu znad Balearów. Pozostały obszar kontynentu znajdować się będzie pod wpływem stopniowo słabnącego wyżu z centrum przemieszczającym się znad Ukrainy nad Rosję.

Polska będzie pod wpływem tego wyżu, tylko na północy kraju zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Morza Norweskiego. Pozostaniemy w napływającym z południowego zachodu powietrzu polarnym morskim.

W czwartek ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju duże i tam słabe opady deszczu lub mżawki. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, w rejonie mgieł zachmurzenie duże.

Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10 stopni w centrum i 13 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich i nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w północnej połowie kraju zachmurzenie będzie przeważnie duże, miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, w rejonie mgieł duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl