Kard. Grocholewski: w szkole katolickiej nie ma miejsca dla gender

Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kardynał Zenon Grocholewski powiedział, że niektóre szkoły katolickie ulegają czasem ideologii gender. W tych placówkach nie ma na to miejsca, bo to niezgodne z ich misją – dodał.

Na konferencji prasowej w Watykanie ks. kardynał Zenon Grocholewski przedstawił przygotowany w jego kongregacji dokument na temat dialogu międzykulturowego w katolickich szkołach. Celem takiego dialogu jest, jak podkreślono w podtytule, „życie razem dla cywilizacji miłości”.

Pytany o ideologię gender odparł, że szkoła katolicka nie może poddać się jej wpływowi.

„Szkoła katolicka, która poddaje się wpływowi takich tendencji, nie zdaje sobie sprawy ze swojej misji” – oświadczył ks. kard. Zenon Grocholewski.

„To narzucenie niszczycielskiej idei” – powiedział; ocenił, że ideologia ta jest niepokojąca i groźna. Szkoły kościelne „muszą być wierne chrześcijańskiej tożsamości” – oświadczył prefekt. „Dzisiaj widzimy, że nasze instytucje, które umacniają swą tożsamość, notują wzrost liczby uczniów i także prestiżu” – mówił ks. kard. Zenon Grocholewski.

„Te zaś, które tracą tożsamość i które my też tracimy, nie są już atrakcyjne” – dodał. Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego przypomniał najnowsze dane, z których wynika, że liczba szkół katolickich na świecie wzrosła w ciągu trzech lat, od 2008 do 2011 roku, o ponad 6 tysięcy.

Obecnie jest ich 200 tysięcy. Liczba uczniów takich placówek wzrosła o prawie 3 miliony. Wzrost ten notuje się w Afryce, Azji i Oceanii, a spadek – w Europie i obu Amerykach.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl