fot. Paweł Palembas

W sobotę w kraju na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze całkowite lub duże, tylko miejscami większe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże atmosferyczne, jedynie na południowym wschodzie i częściowo wschodzie kontynentu zaznaczy się wpływ wyżów.

Polska będzie w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia, stopniowo od południowego wschodu nasuwać się zacznie strefa ciepłego frontu atmosferycznego związana z niżem z ośrodkiem nad Korsyką. Pozostaniemy w tym samym, chłodniejszym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad południowy wschód kraju napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W sobotę w kraju na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze całkowite lub duże, tylko miejscami większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w południowej połowie kraju również deszczu. Lokalnie opady mogą być marznące i powodujące gołoledź, głównie na południu i w centrum. Początkowo gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, również marznące. Temperatura maksymalna od 0 st. C, 2 st. C na północy i w centrum do 4 st. C na południu i 6 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie oraz północnym zachodzie rozpogodzenia. Na północy, zachodzie i w centrum opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Miejscami opady będą marznące i powodujące gołoledź. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach opady śniegu, tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Liczne mgły, głównie na północy i w centrum, ograniczające widzialność do 200 metrów, miejscami też marznące. Temperatura minimalna od -4 st. C, -3 st. C na Pojezierzach Pomorskich i -2 st. C na Podhalu i wschodzie, około 0 st. C w centrum do 1 st. C nad morzem i 2 st. C na Opolszczyźnie. Wiatr będzie słaby, wschodni i północno-wschodni, tylko nad północy miejscami południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 65 km/h i tam zamiecie oraz zawieje śnieżne, w Tatrach porywy do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl