USA: zatrucie alkoholem przyczyną śmierci b. ministra Putina

Były szef resortu łączności i środków masowego przekazu Rosji, milioner Michaił Lesin, którego w listopadzie ubiegłego roku znaleziono martwego w hotelu w Waszyngtonie, zmarł częściowo za przyczyną ostrego zatrucia alkoholem – podały w piątek amerykańskie władze federalne.

W wyniku dochodzenia prowadzonego z udziałem policji federalnej (FBI) podano, że śmierć 57-letniego Lesina miała związek ze stwierdzonymi w ogłoszonym w marcu raporcie z autopsji licznymi i poważnymi urazami głowy, a także ranami na szyi, ciele oraz rękach i nogach. Ale stwierdzono także ostre zatrucie organizmu alkoholem.

Śledczy ustalili, że to Lesin sam się zranił, kiedy przez kilka dni przebywał w hotelowym pokoju, nadużywając alkoholu. Tym samym definitywnie wykluczono pojawiającą się w amerykańskich mediach wersję, że przed dotarciem do hotelu Lesin wdał się z kimś w sprzeczkę, podczas której doznał obrażeń.

Ciało Lesina znaleziono w listopadzie ubiegłego roku w Dupont Circle Hotel w centrum Waszyngtonu. Nie jest jasne, w jakim celu Lesin przebywał w stolicy Stanów Zjednoczonych. Członkowie rodziny Lesina mówili rosyjskim mediom w listopadzie, że od dawna cierpiał na chorobę serca i zgon nastąpił, ich zdaniem, na skutek zawału.

Lesin forsował utworzenie nadającego w języku angielskim rosyjskiego satelitarnego kanału telewizyjnego Russia Today, później przemianowanego na RT. W 2013 r. został szefem holdingu medialnego koncernu Gazprom – Gazprom-Media, jednej z najpotężniejszych grup medialnych w Rosji i w Europie. Jednak rok później zrezygnował z tej funkcji, twierdząc, że robi to ze względów rodzinnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl