fot. flickr.com

W środę liczne mgły, lokalnie marznące, ograniczająca widzialność do 100 metrów

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem Europy pogodę będzie kształtował rozległy układ wysokiego ciśnienia z centrami w rejonie Morza Śródziemnego i Półwyspu Bałkańskiego, jedynie Skandynawia i kraje bałtyckie będą w zasięgu zatoki niżu znad Rosji.

Polska znajdzie w zasięgu wyżu znad Bałkanów, w ciepłym powietrzu polarnym morskim napływającym z zachodu. Ciśnienie przed północną jeszcze wzrośnie, później zacznie spadać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i powoli będzie spadać.

W środę w dzień początkowo zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, liczne mgły, lokalnie marznące, ograniczająca widzialność do 100 metrów. Później zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i północnym wschodzie do końca dnia przewaga zachmurzenia dużego. Temperatura maksymalna od 4 st. C na północnym wschodzie do 10 st. C w centrum i 15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, przemieszczające się z północy do centrum kraju. Poza tym zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -1 st. C do 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy do 65 km/h.

PAP

drukuj