Kartki ukazujące rozwój nienarodzonego dziecka trafią na biurka posłów

Na biurka posłów trafią kartki pt. „Cud życia” ukazujące rozwój dziecka w łonie matki. Niewykluczone, że podobne ulotki otrzymają również ministrowie.  Inicjatorem akcji jest „Nasz Dziennik”.

Kartki mają uzmysłowić politykom, że ich zaniechanie pracy nad projektem „Zatrzymaj aborcję” ma konkretne konsekwencje. Obywatelski projekt zakłada wykreślenie z obowiązującego prawa tzw. przesłanki eugenicznej.

Redakcja gazety przypomina, że w ostatnich latach w polskich szpitalach w wyniku tzw. aborcji uśmiercanych jest ponad 1 tys. dzieci rocznie. Zabijane są nawet do 24 tygodnia ciąży.

Posłowie mogą to zmienić, potrzeba tylko trochę dobrej woli – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik i obrońca życia.

– Wysyłanie kartek politykom, posłom o tym, kiedy zaczyna się życie człowieka i jak przebiega jego rozwój w tym najwcześniejszym etapie – jest szalenie ważne. Jest to apel do sumienia tych posłów, od których zależy życie dzieci, które dziś są legalnie, zgodnie z prawem, zabijane w polskich szpitalach. Posłowie mogą to zmienić. Potrzeba tylko trochę dobrej woli i bardzo szybkiej, prostej zmiany w prawie. Jestem wdzięczna redakcji „Naszego Dziennika”, że na taki pomysł wpadła i wzięła odpowiedzialność za to, żeby także w naszym imieniu przypomnieć o tym naszym politykom – wskazała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

W  Trybunale Konstytucyjnym wciąż rozpatrywany jest wniosek o stwierdzenie niezgodności przesłanki eugenicznej z ustawą zasadniczą. Dokument złożył w ubiegłym roku poseł Bartłomiej Wróblewski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl